משחק רשת: שדות התהילה


פורום ישראלי של משחק רשת מבוסס דפדפן, אסטרטגיה רבת משתמשים
עכשיו ד' מרץ 20, 2019 5:42 pm

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: סיכום ביניים חלק ד' סיפור התהילה (פרקים יד-טז)
הודעהפורסם: ב' נובמבר 03, 2008 4:30 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' יוני 10, 2008 9:26 am
הודעות: 1772
הפעם מדובר בסיכום קצר יותר, אבל בגלל שהוא גומר נושא אז הבאתי אספתי אותו עכשיו. כרגע אין לי רעיונות איך להמשיך את הסיפור, אז אשמח לרעיונות להמשך, והערות על הקטעים האלו...


הסגן התכונן למהלך הבא, הלוחמים בצוות הסתכלו עליו בצפייה, הם ידעו מה הוא הולך לעשות, אבל זה לא הוריד מהסקרנות שלהם – זה היה שבירת כל הכללים, והם לא רצו לפספס את זה.

רובוט האוייב היה תקוע בינם, והבין שאין לא כל סיכוי, הוא לא טרח אפילו לירות, והמתין לחיסולו המהיר. הוא זלזל בקיסר וצבאו, וזה התברר כטעות - הם בהחלט השאירו כמה הפתעות בשטח. נהג הרובוט לא היה מודע לגודל ההפתעה שהוא הולך לראות. טנק מימינו ירה עליו, הרובוט נפגע די קשה. כשהטנק הקרוב, סובב את הצריח לכיוונו, הוא הבין שכאן נגמר תפקידו במשחק, אך הנהג של הטנק יצא והחל להתקדם לקראתו.

הסגן ראה את הבלבול בנהג הרובוט, והמשיך בהנאה, סוף סוף משהו נחמד ומקורי לעשות - הוא מזמן לא נהנה כל כך. הוא כבר ממש הגיע אל הרובוט, ויכול היה לראות כל תיו בפניו של הנהג שמולו. הוא ראה את הבלבול וחוסר ההבנה, וניסה להסביר לו בעיניו מה הוא הולך לעשות. הוא קפץ בגמישות על הרובוט. הוא עשה את זה במהירות רבה, ובמיומנות גבוהה, הם התאמנו על זה. תוך חצי דקה, הסגן כבר נהג ברובוט, מסתכל מלמעלה אל עבר חייל האוייב. בעיני החייל הייתה אימה מעורבת בהפתעה גמורה והסגן התאפק שלא להוציא לו לשון. הם כמובן לא הולכים לפגוע בו, אבל הם יצטרכו לשמור אותו מחוץ למשחק עד סוף הקרב.

הוא הסתכל במהירות בלוח הטקטי שברובוט החדש שלו, ובחן את כיוון ההתקדמות של עיקר הכח. המידע יעזור בוודאי לקיסר, אבל הוא לא יוכל לתקשר איתו בהמשך. הוא העביר במהירות את המידע לשאר הלוחמים, גמר לארגן את מה שהיה צריך על הרובוט, ויצא בחזרה אל שאר הכח. הוא התרשם ממהירות הכלי, המהירות הגבוהה ברובוט, הייתה עניין די בסיסי, אבל הוא הרגיש שהרובוט רגיש לכל הוראה שלו, המקלע הסתובב במהירות לכל כיוון שחפץ, וזמן טעינת התחמושת היה קצר באופן מפתיע. הוא היה עכשיו חלק מכח מיומן עם אסטרטגיה מובהקת. הוא יהיה חייב להתערב במהלך הקרב, או שלא יהיה לו צבא לחזור אליו...

הוא הקפיד במהלך תנועתו אל האוייב, לפעולות להתחמקות מידי פעם, כדי שיהיה הסבר לחזרה של רובוט הסיור. אבל זה כלל לא הפריע להם – הם ראו שהוא פגוע די רציני, והבינו כנראה מה קרה. הם לא התעכבו לרגע, והמשיכו להתקדם אל עבר צבא הקיסר. הסגן היה מודאג – הם התקדמו בקצב שלא יאומן, הארטילריות כמעט ולא האטו את ההתקדמות הכללית. הרגשת הדחיפות ריחפה מעליהם כעננה, והמפגש הצפוי מול הקיסר דירבן את כולם לעבוד בשיא יכולתם. המפגש עמד להתרחש בשעה הקרובה, והסגן צריך לפעול.

כמובן שהוא חשב פשוט להתחיל ולירות על כולם, אבל זה היה מסובך טכנית – אי אפשר לנעול על יחידות עמית, רק על אוייב או שטח פתוח – וזה מחייב לירות אל המיקום העתידי שבו אמורה להיות יחידת האוייב. עוד סיבה לרדת מרעיון זה היא, שהיו עולים עליו ומחסלים אותו מהר מאוד – הוא לא יכול ליצור ככה עיקוב ופגיעה רצינית. הוא חיכה בסבלנות לרגע המתאים לבצע את תכניתו.

----------------

ההזדמנות הגיע לאחר כחצי שעה של התקדמות מהירה. הם עמדו לפני עמק בין 2 גבעות. כדי לעבור , ועדיין לשמור על מרווחים בין היחידות, היה עליהם לעבור בקבוצות קטנות, ולהתאסף שוב למבנה לאחר שכולם עברו – הם בהחלט היו מקצועיים, וחששו ממארב. הרובוטים, בגלל מהירותם הרבה, הושארו לאבטח מאחור, כיוון שיכלו להצטרף מקדימה במהירות במקרה הצורך. בתחילה עברו הטנקים, כדי שיספגו את האש למקרה של התקפה, ולאחר מכן החלו הארטילריות לעבור, יחד עם רכבי השטח – היו שם כמה רכבי שטח שהסייר שלהם לא דיווח עליהם – כנראה הוא חשב שהם חסרי חשיבות, אבל חלקם היו מאוד מוזרים, הסגן גער בעצמו על המחשבות העולות בו, הוא ניסה להתרכז בפעולה שתכנן, ולא להסיח דעתו. הסגן עם הרובוט שלו, עמד יחד עם עוד חמישה רובוטים. הם עמדו די צפופים, וזה העלה לו זיכרון ישן – את החלום התמידי שלעולם לא יכול היה לממש, ועכשיו הוא עמד ממש לנגד עניו. הוא דאג לעבור לקצה הטור, ועמד קצת מאחורי הרובוט שלידו. כשנהג הרובוט הסתובב בדיוק לצד השני, הוא זינק אל עבר הרובוט. אדם רגיל, היה תוקף את הרובוט נמוך, מתוך מחשבה על תקיפה רגילה – כדי להפיל מישהו, תוקפים מאחורי הברכיים, אבל הסגן הכיר את מבנה הרובוט, ואת תכונותיו. אמנם היו מפרקים מכאניים במקום המזכיר ברכיים, אבל שלא כמו אצל אדם, המפרקים המכאניים לא יזוזו בלי פקודה מלמעלה, ואינם מקום רגיש ברובוט. הסגן לעומת זאת תקף גבוה, כמה שיותר גבוה – הוא ניסה ליצור מנוף כמה שיותר גדול מעל מרכז הכובד הנמוך של הרובוט – זה בלבד לא היה מספיק, הוא היה צריך לתת מכה נגדית ברגל ציר הרובוט, וכך היה יוצר פעולת סיבוב סביב מרכז הכובד.

הסגן צהל ממש כילד קטן – החלום שלו התממש לנגד עניו – הוא עשה מרובוטים "דומינו ראלי"!!!, חבל שהוא לא יכול לשדר את זה למחשב שלו, את הרובוטים הנופלים בהילוך איטי, ומפילים את חבריהם בשורה, אבל למה להתעצב, ולהרוס את הרגע? ההמולה הייתה רבה, והוא ניצל אותה להשלמת תכניתו. עכשיו, כשהוא קצת יותר רגוע, הוא היה מוכן לקראת התחקיר שהיה צפוי, אבל מידת הדחיפות הייתה כה גבוהה - במיוחד לאחר העיקוב הרב, שהם אפילו לא התמהמהו לברר איך זה קרה, והמשיכו בתנועה.

לאחר כרבע שעה, הם החלו לשמוע את הדי הקרב. מידי פעם גם ראו הבזק גדול, שאפילו יצר צל שלהם – הם ראו בלוח הטקטי את הצבא שלהם – הצבא שנגד צבא הקיסר, אבל לא ראו את צבא הקיסר – הם יצטרכו להתקרב בשביל זה. בכל מקרה, נראה שהקרב שם בעיצומו, כשיחידות רבות נעלמות בלוח. הם רק קיוו שגם הקיסר מאבד יחידות בקצב כזה, כמעט כולם קיוו. הסגן הסתכל מודאג בלוח, מחכה לראות את צבא הקיסר מופיע.

ואז הם ראו את זה – המון נקודות אדומות של אוייב, זה היה מוזר לסגן לראות את צבאו בצבע אדום, והיה נראה שהם כמעט לא נפגעו. מפקד האוייב קילל בקשר, הוא גם אמר משהו על זה שהם היו צריכים לחכות לו. בכל מקרה, נראה שהקיסר כמעט לא נפגע, על זה הסגן שמח, אבל גם שהוא לא ערוך לעוד קרב רציני עכשיו, וגם זה היה די ברור. מפקד האוייב נתן פקודה, והם האיצו מייד לקראת צבא הקיסר. הם כבר יכלו לראות באופק את היחידות, כשהמפקד נתן את הפקודה.

"רובוטים להסתער" והכעס נשמע בקולו. הסגן ידע שזה הרגע האחרון שבו יכול היה לבצע את תכניתו, לפני שהם יצאו מהטווח שלו. הוא תפש עמדה מאחורי הרובוטים ולחץ.

---------------

חמשת הרובוטים של האוייב פשוט התפוצצו. ללא כל סיבה. כמובן ששום דבר לא קורה בלי סיבה, השאלה היא רק אם יודעים לראות אותה. ובכן, ההתפוצצות הזאת כלל לא הייתה מקרית, תיכנונה ערך זמן רב, ואימץ את מיטב המוחות בצוות של הסגן – אבל זה בהחלט עבד. הלחיצה של הסגן הפעילה מרעום רדיו פשוט שהם פרקו מהיחידה הפגועה בשטח. את המרעומים הם חיברו לחומר נפץ של פגז טנק, בהשראתו של ג'יימס מצוות הסגן. כל השאר היה אלתור מוצלח של הסגן. כשהוא שיחק בדומינו ראלי, הוא גם הצמיד את הפגזים אל הרובוטים – אף אחד לא שם לב בגלל ההמולה, והדחיפות.

מפקד האוייב רתח מזעם, הוא כמובן לא ידע מה גרם לכך, אבל הוא ידע שהוא רוצה לחסל את הקיסר. "תשלחו את הכח המיוחד" הוא נבח בקשר. הכח המיוחד מיהר לצאת, ולו רק בכדי לברוח מהמפקד העצבני. נראה שבמובן מסוים הוא מימש את המוטו של פרידריך השני – "על חיילים לפחד ממפקדם יותר משהם מפחדים מכדורי האוייב".

הסגן נזעק – הכח המיוחד? זה חייב להיות קשור ליחידות המוזרות שהוא ראה, וניסה לחשוב במהירות על דרך להזהיר את הקיסר.

הקיסר ראה את הפיצוץ התמוה. הוא הבין מייד שהסגן קשור לזה איכשהו, זה חייב להיות הוא. הוא חייך, והחל בהסתערות אל עבר שאריות כח האוייב. מולו נתגלה מחזה מוזר. כשמונה טנקים התקדמו לעברו במהירות מפתיעה, בהחלט איום רציני, אבל יחד איתם התקדמו גם רכבי שטח, עם צריח מוזר. המראה הזכיר לו מקרה עם הסגן מהעבר – הסגן ניסה להעלות צריח של ארטילרייה על רובוט. התוצאה הייתה מצחיקה מאוד, הרובוט נראה כמו פיל, ונפל כל הזמן קדימה. בכל מקרה, הצריח כאן היה קטן יותר מארטילריה, ולא נראה שיש לרכבי השטח בעייה להתקדם איתו. הוא רשם את זה בצד ראשו, אבל הטנקים בהחלט מהווים איום ממשי, ורכבי שטח לא יותר מידי. הם כבר היו במחצית הדרך, כשהוא ראה רובוט אוייב קופץ ומנסה לכוון לעבר הרכבים המוזרים. לקח לקיסר זמן להבין, אבל ברגע שהוא הבין הוא נתן פקודה מהירה לכל הכוחות.
"חסלו מהר את הרכבים המתקדמים" פלט במהירות, תוך זינוק הצידה. הוא ירה מהר על רכב השטח, וכמעט חיסל אותו, אבל רכב השטח המוזר הספיק לירות.

הקיסר הוטח אל הקרקע. הרובוט כמעט נהרס לגמרי. הוא ירה מהר ברכב השטח, חיסל אותו, ופנה לנסיגה מהירה – אם יחידות האוייב יגיעו אליו, הוא יחוסל מייד. הקרב הזה כבר לא היה כל כך פשוט... מבט מהיר הראה לו שהיה לו מזל. כמעט כל הרובוטים שלהם חוסלו, וכולם ניזוקו קשות. הוא פקד על נסיגה מהירה ודרש מנהגי הארטילריות מוכנות שיא. ובינתיים תמה איזה עוד הפתעות מכין לו האוייב. רכב השטח ירה עליו סוג מסויים של קרינה, הוא לא היה בטוח איזה, אך היא לוותה בהדף רב.

האוייב ניצל את התפרקות מבנה הקרב של הקיסר, והסתער עם כל היחידות. הוא בהחלט עמד מול יריב מיומן.

הקרב היה נגמר בהפסד הקיסר, אם לא השאננות של האוייב, והיוזמה של הסגן. האוייב נכנס לתוך הכח של הקיסר, כשארטילריות מטווחות אותו מרחוק, באותו הזמן, הסגן ברובוט החל לירות מקרוב על הארטילריות של האוייב. לא היה אף אחד שיעצור אותו – כל כח האוייב היה בהסתערות. צבא הקיסר נפגע קשות, אך ניצל מחיסול מלא בקרב. הוא ידע שהוא היה צריך להיות יותר זהיר, אבל עכשיו הוא יכול לנוח. לא היה כל סכנה בסביבה המיידית.

הם אספו את כל היחידות וארגנו את המחנה, כשנחתה רחפת באזור. מתוכה יצאה יחידה של לוחמי שטח, מלווה 2 סגני אלופים. בעצם גם הסגני אלופים ליוו אלוף. דממה השתררה במחנה הקיסר.

זה היה חריג לראות דרגות כאלה בשטח, אפילו חריג מאוד, והם פנו ישר אל עבר הקיסר.

_________________
תמונה


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ד' סיפור התהילה (פרקים יד-טז)
הודעהפורסם: ב' נובמבר 03, 2008 8:22 pm 
יאללה קראתי את הכל.
אני לא מאמין חח.
מי לימד אותך ליכתוב כחה??
אתה ממש טוב.
אני לא אומר בצחוק אתה יכול ליהיות הסופר הרשמי של שדות התהילה...
וגם המעצב...
סיפור יפה.


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ד' סיפור התהילה (פרקים יד-טז)
הודעהפורסם: ב' נובמבר 03, 2008 11:04 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' יוני 10, 2008 9:26 am
הודעות: 1772
תודה, לא האמנתי שתצליח לקרוא הכל ;)
בכל מקרה אף אחד לא לימד אותי לכתוב כחה...
אבל לימדו אותי לכתוב ככה ;) ;)
באמת תודה, ההערכה שלך חשובה, ואם אתה באמת רוצה לדעת, אז אני נורא אוהב לקרוא, אז קלטתי קצת את הכיוון :)

_________________
תמונה


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ד' סיפור התהילה (פרקים יד-טז)
הודעהפורסם: ג' נובמבר 04, 2008 3:15 pm 
מתי יהיה הפרק החדש???


חזור למעלה
 

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 4 הודעות ] מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: