משחק רשת: שדות התהילה


פורום ישראלי של משחק רשת מבוסס דפדפן, אסטרטגיה רבת משתמשים
עכשיו ו' מרץ 22, 2019 12:21 pm

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 7 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 27, 2008 8:38 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' יוני 10, 2008 9:26 am
הודעות: 1772
לא קבלתי תגובות אז אספתי אותם יחד. בלי תגובות קשה לי לדעת מה המצב. אשמח להערות מכל סוג שהוא (באמת).

המצב לא היה טוב, והקיסר ידע את זה. האוייב היה בייתרון מספרי של 3 יחידות על כל 2 שלהם, וזה רק במערכה הזאת.
הוא בדיוק קיבל דיווח מהסגן שניתקל בכח די גדול המגיע מהכיוון השני. הקיסר החל להצטער על כך שפיצל את כוחותיו, אבל לא היה מה לעשות כרגע בנידון, אז הוא עזב את הנושא. הוא נאלץ להשאיר את הסגן נגד הכח השני ללא תגבורת, אבל קיווה שהסגן יצליח לעשות משהו, הוא תמיד הצליח להפתיע, כמו בדרך ההודעה המיוחדת שבה הם תקשרו - איתות דרך הלוח הטקטי. היו כמה שאפילו חשבו שמדובר במתיחה של הסגן, אבל השיטה הוכיחה את עצמה, ובקרוב הם יפתחו גם את האפשרות לשלוח מסר כתוב בדרך זו.
בכל מקרה, הסגן היה עכשיו לעצמו, בתקווה שיעשה שם כמה שיותר נזק, אבל הקיסר צריך להתמקד במשימה שלפניו.

על פי ניתוחו, הקיסר עמד מול צבא גדול, אבל לא מיומן מאוד. לא שצריך להיות מאוד מיומן עם כזאת כמות של יחידות, אבל אולי אפשר לנצל את זה. התכנון מכריע, והוא חייב להיות סגור על כל פרטיו. הוא האמין שלא מדובר בצבא מתואם, אלא בהרבה צוותים שהצטרפו מהר כנגדו. זה ייתרון גדול - לא היה להם מפקד מוסכם אחד, וכנראה שהיו חילוקי דעות בין אלה שכן היו שם.
- טוב, הוא אמר למפקדים שסביבו, הפרד ומשול...
- אני לא בטוח שזה מומלץ, אמר אחד מהמפקדים הטריים אך המוכשרים בצבאו, כל כח שנפצל יסבול מנחיתות מספרית נוראית, ולא יהיה משמעותי.
הינהוני הסכמה נשמעו מסביב. טוב, בין השאר זו אחת מהתכונות המיוחדות של הקיסר. הוא הקשיב לכולם בצורה רצינית, ולא זלזל באף אדם או רעיון. ואולי זה מה שהולך להציל אותו, החיילים שלו ידעו להעלות רעיונות, אך לקבל את הכרעת הקיסר, ששיתף אותם בשיקוליו. הצבא שאירגן, היה אמנם טרי, אבל היה מוכשר, ובעל מפקד ברור אחד, הם כולם הגיעו בעקבות המוניטין של הקיסר, בניגוד לאוייב שהיה סתם אוסף של צוותים.
- כמובן שאתה צודק, ענה מפקד אחר, אבל אם לא נפצל אותם, לא יהיה יותר מידי מקום לאסטרטגיה, הם פשוט יותר מידי...
- תראו, אני לא הולך להתעמת בכוחות מפוצלים, הסביר הקיסר, אנחנו נשלח כח קטן כפתיון שימשוך חלק מהאוייב.

הוא פרס את התוכנית והם יצאו לקרב. האזרח אסף תחת פיקודו עוד כמה רכבי שטח, ועוד כמה רובוטים.
בגלל חוסר יעילותם המיידית, הוחלט שהם ישמשו כפיתיון, הרובוטים נועדו ליצור הרתעה כלשהי לכח, וכדי לוודא שהפיתיון לא יחשף.

הקיסר ערך את כוחותיו כך שכל הארטילריות מקדימה, בשתי שורות ומרווחים גדולים ועוד כח קטן מאחורי שורות אלו. ההתקדמות של הארטילריות הייתה איטית, ואפשרה לכוחותיו של האזרח לעשות את העיקוף המהיר שלהם. הלוח הטקטי של הקיסר התמלא בנקודות כחולות מרקדות, "זה יכול לשגע כל אחד" חייך לעצמו, "מפקדי האוייב בטח יוצאים מכליהם". האזרח הוסיף תנועות נוספות מלבד ההתקדמות אל היעד. היחידות שלו זיגזגו ללא הרף, מחליפות מיקומים, ופונות לכיוונים שונים. לרגע היה נידמה שהם מסתערים, ורגע לאחר מכן, כולם נסוגו, תוך שהם מחליפים מקומות.

התרגיל עבד, כמה צוותי אוייב החלו לפנות לעבר הכח בפיקודו של האזרח, סך הכל הם היו טרף די קל, רובם מחוסלים מפגז אחד של ארטילרייה. מה גם שאף אחד מהמפקדים לא רצה להתמודד מול הקיסר, רק המחשבה על כך גרמה להם לפקפק ביכולתם לנצח. כח הפיתיון החל להתקרב לטווח ארטילריות האוייב, בדיוק במקביל לכוחות העיקריים של הקיסר. אך האזרח דאג שימשיכו 'לרקד' ולהסתובב קצת מחוץ לטווח הארטילריות. הצריחים כבר החלו לפנות לכיוונם כשרכבי השטח נסוגו בפתאומיות.
האזרח, מרוצה מקידומו המהיר, עד למפקד הכח המזרחי, הבין שהקרב כבר התחיל ופקד קצרות בקשר.
הרובוטים המעטים שהיו להם, פנו אל עבר ארטילריות האוייב, והחלו להסתער.

--------

ההסתערות הייתה מחושבת היטב, האזרח דאג שכל רובוט יסתער לכיוון ארטילרייה שונה, ואך ורק לכיוונה.
ארטילריות האוייב הגיבו כצפוי - יורים אל עבר הרובוט המאיים עליהם, ופוגעים בו קלות, ללא כל תיאום עם שאר הכח.

הקיסר חיכה לרגע המתאים. הוא נתן כבר את הפקודה לארטילריות המובילות, והכין את שאר הכח.
קולות הפיצוצים רעמו באוויר, היה ניתן לחוש את ההדף המגיע בגלים לכיוונם, קולות הקרב, ותחושותיו כאילו נישאו ע"י הרוח שנשבה לכיוונם. האפקט היה מעל המצופה, גל גדול של אבק ועשן החל להתקדם לעברם, יוצר תחושה מאיימת. הקיסר נתן את הפקודה. 2 פגזים נורו לעבר ארטילריות האוייב. ההשפעה הייתה מגוחכת, הם היו קצת מעבר לטווח היעיל של הפגזים, והאוייב נפגע רק מעט מההדף. בדיוק כמו שרצה הקיסר.
האוייב, שעוד היה מושפע מהדי ההתקפה על כח הפיתיון, קבל בהפתעה מוחלטת את ההתקפה המתואמת. פאניקה החלה להתפשט בשורותם, הארטילריות מיהרו להשיב באש, חוששים מההתקפה הצפוייה. המראה היה מרהיב - עשרות פיצוצים נישאים לאויר, אבק ממלא שטחים נרחבים, וריח אבק השריפה עולה מכל כיוון. כשהחל האבק לשקוע, התבהרה קצת יותר התמונה. בכח המרכזי של הקיסר, נפגעו מעט הארטילריות, מהדף פגזי האוייב, אך הם עמדו מעבר לטווח, בדיוק כמו הפגזים שירו הם עצמם. הפגיעה הייתה מזערית, וכל כח הארטילריות החל מתקדם אל האוייב. צוותי האוייב, שירו את כל פגזיהם מוקדם מידי, הבינו את הטעות, והחלו נסוגים, בעוד יחידות ההסתערות יוצאים אל הקרב. חוסר התיאום, והיעדר היד המכוונת היו בולטים לכל. הקיסר, נתן פקודה, והארטילריות ירו אל עבר הכח המסתער. הוא הקפיד על חיסולים גמורים, אין ירי של פגז בודד אל עבר יחידת אוייב, ירי מתבצע רק לאחר תיאום עם ארטילריות מקבילות, הנעולות על מטרות זהות. רובוטים הועפו באוויר כאילו היו רגבי אדמה, שברים ורסיסים התפזרו לכל עבר, הכח המרכזי של האוייב היה כבר גמור. יחידות ההסתערות של הקיסר יצאו לקרב, כשהקיסר בראשם.
- הקפידו להצמד לארטילריות, קרא בקשר בעודו שועט לעברם, הניחו לכח האוייב וחסלו את הארטילריות, אמר.

האזרח הבין שהתכנית עבדה. בלוח הטקטי, נקודות האור של יחידות האוייב כבו בזו אחר זו, כמו זבובים הניצודים ביום חם. האטריליריות שמולו הבינו שטעו ובעצם הלכו על הפיתיון - הם החלו לפנות בחזרה, לתגבר את הכח המרכזי. מעט מאוחר מידי, חשב האזרח.
"להסתער", צעק בקשר, מעט מתרגש מגודל המאורע. הכח כולו החל מסתער. אמנם לא היו שם יחידות מרשימות, אך הם העלו אבק כאילו היו בריגדה שלמה של סוסים ומרכבות. הוא השאיר את הרובוטים שנפגעו בהסתערות הראשונה, בצד, שיגיעו כגל הסתערות שני, אך לא היה צורך בכך. הארטילריות שמולו, היו נחושים לחזור ולתגבר את הכח המרכזי.

הקיסר וצבאו, פגעו אנושות בכח האוייב. מספר ארטילריות כבר הספיקו לירות פגז שני, ולחסל שאריות, מותירים את ארטילריות האוייב להתמודד לבדם מול רובוטים הצמודים אליהם, מחוץ לטווח המינימאלי לירי. בניסיון אחרון להשיב מלחמה, התקדם לעברם הכח המופצל, מהסתערות האזרח.
הם לא יוכלו להכריע את הקרב, אך יסבו לנו פגיעות קשות, הרהר הקיסר, אולי כדאי ליסוג מעט. כמעט ונתן את הפקודה, אך לאור מהלכו של האזרח, לא היה כל צורך בכך. שוב הראה האזרח את ייתרונו, וחוסר קביעות המחשבה שלו. הקיסר הציץ בלוח הטקטי, מחייך לעצמו, כשהכח של האזרח פשוט נעמד 'לרגלי' האוייב, מונע ממנו את ההתקדמות והכניסה לטווח ירי.

התוצאה הייתה מרעישה, לא היה ניתן לחזות מראש ניצחון למיעוט כזה, ובטח לא ניצחון כזה מזהיר. כל שנותר עתה הוא להתקדם ולעזור לסגן,
אם עדיין יש מה לעזור, חשב לעצמו הקיסר בעגמומיות, כשהבחין בענן האבק של יחידות רבות המתקדמות לעברו ממרחק. הם עוד לא היו ערוכים לקרב הזה, ידע. נאלץ לארגן נסיגה מהירה, ולהתמודד בפעם אחרת. בפעם השנייה ביום אחד, כמעט ונתן פקודת נסיגה, אך הפתרון צץ לו כמו מאליו. יחידות האוייב פשוט החלו להתפוצץ ללא סיבה...

------

הזמן דחק בהם, אך לא היה מקום לטעויות. הסגן פרש בפניהם את תכניתו.
- אתה משוגע, אמרו כמה מהם.
- אני יודע, חייך הסגן. יש רק בעייה אחת, הוא אמר, אנחנו נצטרך פגז של ארטילריה, ואנחנו כאן רק עם יחידות מהירות...
- נראה לי שנוכל לעשות את זה גם עם פגזים של טנק, הציע ג'יימס, אבל זה ידרוש עבודה רבה...
הסגן החליט מהר, והבין שתידרש כאן הסחת דעת, הבחירה לא הייתה קלה. אמנם זה הצטמצם לנהגי הרובוטים, אבל היה כרוך בפעולה זאת סיכון רב.
רייאן בסופו של דבר חסך את ההתלבטות – "אני אצא", התנדב, "אני צריך למתוח קצת את הרגליים, נמאס לי לא לעשות כלום"... הסגן קבל את ההצעה, אך הזכיר לו, "תהיה חייב לחטוף אש בכמות מספיקה, אחרת זה לא יעבוד". הרובוט יצא משם במהירות מסחררת, משאיר מאחריו אבק, ומנסה להקנות להם כמה שיותר זמן להכנה, תוך פחות מדקה הם כבר לא יכלו לראות אותו.

הם החלו בחיפושים אחר המקום המתאים. היה דרוש להם מסדרון קטן, מעבר צר של סלעים, שניתן להתחפר מאחוריו, אך גם לנוע בו במהירות. במהלך החיפושים התפתח וויכוח קטן. אחד הלוחמים, ניסה לטעון שהם סתם מקריבים את עצמם.
- אנחנו בכל מקרה לא נעזור, אמר, אולי עדיף שפשוט ניסוג עד שיהיה לנו איך לתקוף...
- אם לא נפעל עכשיו, הכח הזה יחסל סופית את הקיסר, ענה הסגן.
- אבל בכל זאת, לא נראה לי שאנחנו אלו שצריכים...
הסגן קטע אותו באחת.
- תראה, זה לא שאני לא מעוניין לשמוע את דעתך עכשיו, להפך, אמר,
זה כן שאני לא מעוניין לשמוע אותך עכשיו... גיחך.

זה בהחלט השתיק אותו. כאן לא הייתה הכריזמה וההשפעה של הקיסר, היה צורך לחתוך דברים. הוא בהחלט הקשיב לדעות של אחרים, אבל הוא לא נתן לזה לגלוש לכיוון של חוסר ציות, ונראה שכולם הבינו את המסר. הם המשיכו את החיפושים בכל המהירות, בסופו של דבר, הם מצאו מקום שנראה מתאים - היה שם מעבר צר, קצת צר מידי, אבל את זה הם פתרו בעזרת כמה יריות אל עבר הסלעים החוסמים. הרסיסים הניתזים אליהם העלו למישהו רעיון - הוא הציע להעלות סלע, ולהנחית אותו ברגע המתאים. זה היה רעיון טוב והסגן בדק את זה, אך זה לא התאפשר וחבל, זה היה מוריד מהסיכון, אבל הם יעשו את זה גם בלי זה. עכשיו כל מה שנותר הוא להמתין להגעת הכח סיור…

--------

רייאן יצא אל המשימה שלו במהירות, הוא איתר מהר את כח הסיור של האוייב, והחל להציק לו. הוא הצליח להבחין ביכולות הגבוהות של האוייב. הם שמרו על קצב אחיד, וניסו לפתות אותו לפנות לכיוון הכח המרכזי. בנוסף לכך, היה נראה, שהם מגיבים במהירות לכל פעולה שלו. "אני מקווה שהכח שהקיסר פגש, לא מיומן כמותם" חשב. הוא השתדל לירות מידי פעם אל עבר הרובוט, גורם להם לנסות ולפגוע בו, בעודו חומק שוב במהירות, קונה עוד קצת זמן, ומקרב אותם עוד קצת אל עבר המלכודת.
הסגן דיווח לו בקשר על המיקום, והודיע שהם מוכנים. הוא הכין את עצמו, ונשם עמוק. התכנית של הסגן הייתה מדהימה ופשוטה, הוא הבין אותה עכשיו, אבל הוא לא היה חושב על זה בחיים. המטרה הייתה לגרום לכח הסיור להרגיש עליונות עליו, ואפשרות חד פעמית שהוא חייב לנצל ברגע המפגש. ראיין הסתער אל עבר הרובוט, יורה לעברו במהירות. הפעם, המתין כמעה לפני שברח במהירות. הטנק והרובוט פגעו בו ממש באותו הרגע, וגרמו לטלטולים רבים. הרובוט נפגע קשה, וראיין יצא מהתופת במהירות. חששות החלו לעלות בו, זו הייתה משימה גבולית...

הם ראו את הרובוט במשך כמה שעות, הוא הציק וירה לעברם מידי פעם, מקפיד שלא להתקרב יותר מידי. זה העלה בהם חשד – רובוט לא יסתובב סתם כך לבד, צוותי סיור באים בדרך כלל בזוגות. הם החליטו להתקדם לעברו בזהירות, תוך ניסיון למשוך אותו אל עבר שאר הכח. הכח המרכזי שלהם, התקדם לכיוון המערכה המרכזית מול הקיסר. הקיסר היה טוב, אבל הם יוכלו לחסל את צבאו, אמנם הצבא שעמד מול הקיסר עכשיו היה בדיחה, אבל הם היו הרבה, והכח שהם מביאים איתם עכשיו היה מיומן, ויכול היה להכריע את הקרב באופן סופי.
לפתע, הסתער הרובוט לעברם. הם היו מופתעים, לא מפוחדים כלל, רובוט לא יכול לפגוע בהם - אבל הם היו מופתעים מההתפתחות – לא היה כל הגיון בהתקפה. הרובוט נכנס אל הטווח, והם ירו בו כמעט באותו הזמן. הפגיעה הייתה קשה, והרובוט החל מייד לסגת. בהתייעצות מהירה, הם החליטו לרדוף אחריו, הוא היה כמעט מחוסל, ואם יגמרו איתו, היחידה השנייה שאינם מוצאים לא תהווה בעייה כלל. המרדף לא היה פשוט כלל. הרובוט הקפיד להיות מחוץ לטווח, וזגזג כל הזמן אל הצד של הטנק, שהיה איטי יותר. בשלב כלשהו, היה נראה כאילו הוא נתקע מול נקיק שהוביל למבוי סתום. הוא עצר לרגע, ונכנס פנימה. לאחר התלבטות קצרה, הם החליטו שהטנק יכנס ראשון. יש לו שריון יעיל יותר, וכח אש חזק יותר, הוא יוכל לספוג את הירי, גם אם היחידה השנייה בפנים. הטנק החל להתקדם אל עבר המעבר הצר, ולאחריו עמד להיכנס הרובוט.

הסגן ראה את רובוט הסיור נכנס. הוא היה פגוע יותר ממה שציפה, אבל רייאן הרים שני אגודלים לסימון שהכל עובד כמתוכנן. הם ראו את שני הקנים של הטנק נכנסים בזהירות. הסגן סימן להם לחכות עוד קצת, המתח ממש הורגש באוויר. הטנק היה כבר כולו בתוך המערה, והרובוט החל כבר להיכנס, כשהסגן נתן את הפקודה .
הרעש היה מחריש אוזניים, הד הוחזר מקירות המערה, ואבנים נפלו מלמעלה. הם ירו חמישתם בו זמנית בטנק. לא היה לו שום סיכוי גם אם היה לו כל השריון שבעולם... נראה שנהג הרובוט נבהל לשנייה, ולאחר מכן פנה לברוח, אבל רייאן הספיק לזנק עם הרובוט שלו וחסם את היציאה.

"המלכודת הושלמה, התרגיל כמעט" חשב הסגן, ויצא מהטנק...

_________________
תמונה


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: ג' אוקטובר 28, 2008 3:50 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
סמל אישי של המשתמש
 פרופיל אישי

הצטרף: ד' יוני 25, 2008 2:52 pm
הודעות: 3856
מיקום: אי שם בנבר לנד
מאוד מאוד יפה וכשרוני =]
אתה משתפר כל פעם [אם זה אפשיר בכלל חח]

_________________
תמונה


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: ג' אוקטובר 28, 2008 4:46 pm 
ואו ואו זה יותר מחודש של לוחות שאני מעתיק.
חח אולי כידי ליכתוב קצת-(קצת קצת)-אבל ממש קצת-(עוד יותר קצת חח).
שממש יהנו ליקרוא וןלא להירדם-(בלי להעליב).


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: ש' נובמבר 01, 2008 8:32 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
סמל אישי של המשתמש
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' אוקטובר 21, 2008 8:50 pm
הודעות: 1269
פשוט אין מילים!

_________________
danieli987
תמונה


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: א' נובמבר 02, 2008 8:58 am 
מנותק
מנהל ראשי
מנהל ראשי
סמל אישי של המשתמש
 פרופיל אישי

הצטרף: א' דצמבר 09, 2007 9:57 am
הודעות: 1628
מיקום: Israel
ממש יפה !
אתה טוב.


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: א' נובמבר 02, 2008 5:12 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
סמל אישי של המשתמש
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' אוקטובר 07, 2008 1:43 pm
הודעות: 5598
מיקום: אי שם באי נידח!
יחד עם כל התגובות, גם אני חייב לומר, מ-ד-ה-י-ם-!-!-!-!-!-!-!-!-!-!-!-!

_________________
לחצו כאן אם אתם רוצים לראות איך לעבוד על אחרים.


חזור למעלה
 

 נושא ההודעה: Re: סיכום ביניים חלק ג סיפור שדות התהילה (פרקים י - יג)
הודעהפורסם: א' נובמבר 02, 2008 5:41 pm 
מנותק
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
רמה 4 - סמ"ר (סמל ראשון)
סמל אישי של המשתמש
 פרופיל אישי

הצטרף: ג' אוקטובר 21, 2008 8:50 pm
הודעות: 1269
למה לא יוצא ההמשך!!!!!!!!!!

_________________
danieli987
תמונה


חזור למעלה
 

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 7 הודעות ] מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים


אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  
cron